0
OneTile Experience
0
background
Wpisz nazwę serii lub kod produktu

Twoje wyszukiwanie nie przyniosło żadnych rezultatów, skontaktuj się z nami w celu konsultacji

Skontaktuj się z nami
0

Ulgi podatkowe

Onetile oferuje porady ekspertów w zakresie odliczeń podatkowych

Onetile oferuje porady ekspertów w zakresie ulg podatkowych na remonty i modernizacje energetyczne. 
Podobnie jak w przypadku wielu innych prac budowlanych, przy renowacji lub nowym układaniu podłóg i wykładzin można skorzystać, w zależności od przypadku, z odliczeń na remonty budynków lub z odliczeń na oszczędność energii. 

Płytki ścienne/podłogowe wewnętrzne

Można skorzystać z odliczenia prac polegających na wymianie płytek podłogowych i ściennych, ale tylko wtedy, gdy są one wykonywane w częściach wspólnych budynku. Prace w prywatnym mieszkaniu nie mogą korzystać z ulgi podatkowej, chyba że wymiana płytek podłogowych/ściennych jest wynikiem innych prac podlegających odliczeniu (np. muszę wymienić podłogę, ponieważ konieczne jest przerobienie instalacji wodno-kanalizacyjnej). Wynika to z faktu, że wymiana płytek podłogowych/ściennych jest uznawana za „zwykłe prace konserwacyjne", czyli rodzaj prac, które ustawa z grudnia 2014 r. dopuszcza do ulgi tylko wtedy, gdy dotyczą części wspólnych budynków wspólnoty mieszkalnej.

Płytki ścienne/podłogowe zewnętrzne

Renowacja lub nowa konstrukcja zewnętrznych płytek podłogowych/ściennych w częściach wspólnych budynków wspólnoty mieszkalnej zawsze kwalifikuje się do odliczenia. Jeśli chodzi o prywatne przestrzenie zewnętrzne, nowe położenie płytek podłogowych/ściennych zawsze podlega odliczeniu; w celu odliczenia zwykłej renowacji prywatnej podłogi/ścian na zewnątrz jest konieczna wymiana powierzchni i materiałów.

Płytki ścienne/podłogowe wewnętrzne

Zwykła wymiana podłogi/ścian wewnętrznych nie jest zaliczana do prac podlegających odliczeniu podatkowemu z powodu oszczędności energii, chyba że jest konsekwencją prac, które korzystają z odliczenia podatkowego z powodu oszczędności energii.

Płytki ścienne/podłogowe zewnętrzne

Odliczenie z tytułu oszczędności energii w przypadku instalacji podłóg/ścian zewnętrznych nie jest dozwolone, niezależnie od tego, czy jest to nowa instalacja, czy wymiana. Natomiast wydatki na zewnętrzne płytki podłogowe/ścienne podlegają odliczeniu, jeżeli są one niezbędne do przeprowadzenia innych prac podlegających uldze podatkowej z tytułu oszczędności energii.