0
OneTile Experience
0
background
Wpisz nazwę serii lub kod produktu

Twoje wyszukiwanie nie przyniosło żadnych rezultatów, skontaktuj się z nami w celu konsultacji

Skontaktuj się z nami
0

Wielkoformatowe

Płytki wielkoformatowe

Dzięki minimalistycznemu stylowi i wzornictwu płytki wielkoformatowe wzbogacą każde wnętrze.

Fugi są rzadsze niż w płytkach małoformatowych, co tworzy wizualny efekt powiększonych przestrzeni, dając wrażenie większych, ciągłych powierzchni. Płytki wielkoformatowe, jeśli są rektyfikowane, tzn. mają idealnie proste krawędzie, mogą być układane prawie całkowicie obok siebie (należy jednak zachować minimalną fugę 2 mm).
Rektyfikowane płytki wielkoformatowe można układać bezfugowo, co dodatkowo tworzy efekt ciągłości i jednolitości płytek podłogowych i ściennych.

Kolorystyka płytek wielkoformatowych jest często stonowana, jednak dzięki dużej powierzchni, która pozwala na optymalne rozwinięcie struktury i wzoru, dają one ciekawe efekty materiałowe.
Efekty drewna, kamienia, cementu lub marmuru pasują do każdego stylu mieszkania, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.
Z technicznego punktu widzenia, duże płyty gresowe wymagają nienagannego układania. Zaleca się skorzystanie z usług profesjonalnego instalatora w zakresie obróbki płytek i przygotowania podłoża.

Do układania płytek wielkoformatowych niezbędna jest idealna, a więc pozbawiona nierówności, warstwa jastrychu/podłoża. W przeciwnym razie, gdy podłoże nie jest wypoziomowane, istnieje ryzyko pęknięcia płyty.
Duży rozmiar charakteryzuje się też małą grubością, która nie przekracza 1 cm, od minimum 3,5 mm do maksimum 6 mm, osiągając rozmiar do 160x320.
Najbardziej odpowiednim materiałem jest gres porcelanowy, który jest zwarty i solidny, nie jest porowaty i jest łatwiejszy w utrzymaniu (na przykład w kuchni).

Gdzie stosuje się płytki wielkoformatowe

Duże formaty o wyjątkowej estetyce mogą w unikalny i szczególny sposób upiększyć ściany i podłogi w pomieszczeniach mieszkalnych, obiektach użyteczności publicznej lub komercyjnych.

Co to jest płytka wielkoformatowa?

Kiedyś można było powiedzieć, że płyta 80x80 to duży format, dziś duże formaty sięgają 160x320 centymetrów, ale zakres jest bardzo szeroki, więc również format 80x80 może być uznany za duży format.

Zalecenia Onetile.it dotyczące optymalnego ułożenia płytek wielkoformatowych

Aby w sposób fachowy ułożyć płytkę wielkoformatową, jastrych (podłoże) musi był idealny, bez żadnych nierówności. Jeżeli podłoże nie jest idealne, zawsze istnieje ryzyko, że płytka pęknie. 

Zaleca się, aby minimalna fuga wynosiła 2,00 mm.