Naciśnij ENTER, aby wyszukać lub ESC, aby wyjść

0

Naciśnij ENTER, aby wyszukać lub ESC, aby wyjść

Płytki kuchenne jako pas między meblami

Płytki kuchenne jako pas między meblami
Trend w kuchniach polegający na stosowaniu jedynie pasa płytek na ścianę tylną jest coraz bardziej popularny, pozwalając zapewnić styl i nowoczesność.
 
Zmniejszenie rozmiaru pasa na ścianie tylnej ma dwie główne zalety:
  • estetyka,
  • praktyczność/funkcjonalność.
Zalety estetyczne wynikają z większej „lekkości” ściany, co pozwala na większą śmiałość w stosowaniu wzorów i dekoracji.
Ścianę, na której nie zostały ułożone płytki, można pomalować na kolory dominujące w kuchni lub stworzyć przyjemne geometryczne kontrasty, które dodadzą kuchni nowoczesnego charakteru.

Zalety praktyczne/funkcjonalne to przede wszystkim znaczne skrócenie czasu ułożenia i utrzymania. Zastosowanie tylko jednego pasa płytek ściennych przyspiesza układanie, a także zmniejsza wydatki i upraszcza zmianę stylu.
Łatwiejsze jest również czyszczenie. Zmniejszenie wymiarów na ścianie i pozostawienie tylko samego pasa pozwala na łatwiejszy dostęp w celu czyszczenia, zmniejszając wysokość.

Styl pasa płytek w kuchni
Do wykonania ściany tylnej należy zawsze używać płytek i materiałów pasujących do tych, które zostały ułożone w pozostałej części kuchni. Na przykład nowoczesny styl w kuchni wymaga, aby płytki tego samego typu i z tej samej kolekcji były ułożone zarówno na podłodze, jak i na ścianie.
Gres pozwala również przezwyciężyć jedno z ograniczeń stylu klasycznego – układanie parkietu w kuchni. Dzięki gresowi z efektem drewna kuchnia może zyskać atmosferę ciepła i przytulności, a jednocześnie jest praktyczna w utrzymaniu czystości. Cokół z tego samego rodzaju gresu z efektem drewna może łączyć nowoczesny styl z ciepłem i przytulnością, typowymi dla bardziej klasycznych kuchni.

 

Pas na ścianę tylną, jako alternatywa dla tradycyjnej ściany wyłożonej płytkami, pozwala dodatkowo na zabawę stylami. Nawet „agresywne” wzory i dekoracje mogą tchnąć nowe życie w kuchnię i nadać jej ceniony współczesny charakter, który łatwo skontrastować z bardzo minimalistycznym stylem bardziej nowoczesnych urządzeń kuchennych.
 

Jednym z aktualnych trendów jest układanie w kuchniach płytek sześciokątnych. Szczególny kształt płytek pozwala na bardzo współczesną grę kolorów i kształtów, a także na stonowanie szczególnie jaskrawych kolorów, aby uzyskać efektowny, ale nie nazbyt ciężki wizualnie projekt.
 

>> Skontaktuj się z nami, aby wspólnie wybrać płytki do kuchni tylko na ścianę tylną