0
OneTile Experience
0
background
Wpisz nazwę serii lub kod produktu

Twoje wyszukiwanie nie przyniosło żadnych rezultatów, skontaktuj się z nami w celu konsultacji

Skontaktuj się z nami
0

Nowoczesny styl łazienki w Holandii

„Mniej znaczy więcej” powiedział Mies van der Rohe, ojciec współczesnej estetyki architektonicznej i minimalizmu - i nie mylił się! Tak samo jak struktura kubaturowa budynku, która może uwydatnić lub - przeciwnie - zdusić przestrzeń, tak samo wykończenie wnętrz może podkreślić i wydobyć walory pomieszczeń albo sprawić, że staną się one zimne lub przytłaczające dla mieszkających tam osób.

Nasi holenderscy klienci chcieli jak najlepiej wykorzystać metraż głównej łazienki, która owszem była duża, lecz nie przesadnie, biorąc pod uwagę fakt, że miała pomieścić zarówno wannę, jak i prysznic.

Aby zachować wrażenie ciągłości w pomieszczeniu, a także zamaskować słup i przestrzeń techniczną kanalizacji, zdecydowano się na użycie gresu porcelanowego imitującego kamień o bardzo miękkiej fakturze z mnóstwem realistycznych detali. Neutralny, lekko pocieniowany kolor tworzy ciepłą i relaksującą atmosferę.

Prostokątny format 75x150 wybrano zarówno na podłogę, jak i do wykończenia ścian, tak aby zminimalizować ilość fug i podkreślić podłużny układ łazienki skierowany w stronę okna.

Również powierzchnia brodzika prysznicowego została wykonana z gresu porcelanowego, jednak aby spełnić wymogi bezpieczeństwa, wybrano wykończenie antypoślizgowe. Następnie w płycie wykonano otwór na syfon odpływowy.

Wszystkie ściany zostały pokryte płytkami aż do sufitu, przez co nie zaburzono optycznego wrażenia jego wysokości, a istniejące drzwi zostały w ten sposób wyeksponowane.

W ścianach wokół wanny i natrysku utworzono funkcjonalne wnęki, które zostały pokryte tym samym materiałem ze skośnie przyciętymi krawędziami pod kątem 45°.

Mimo niezwykłej prostoty i czystości form w pomieszczeniu nie zrezygnowano z delikatnego efektu dekoracyjnego na tylnej ścianie prysznica. Wybrano mozaikę o szerokich kaflach 30x30 z tej samej serii co płytki, położoną oczywiście na spoinie epoksydowej Mapei, aby zagwarantować łatwiejsze czyszczenie fug.

Również wyposażenie łazienki nawiązuje do klimatu płytek i bazuje na takich materiałach jak naturalne drewno dębowe, z którego wykonany jest blat pod umywalkę, stal, z której wykonana jest armatura sanitarna oraz matowo-białe akcesoria ceramiczne.
Koszt wykonania tego typu operacji może zależeć od wielu czynników: wielkości łazienki, robocizny oraz wybranych akcesoriów.

Skontaktuj się z nami w celu indywidualnej konsultacji, jeden z naszych specjalistów będzie do Twojej dyspozycji i przygotuje dla Ciebie najlepszą ofertę cenową na rynku
 

Zastosowane podłogi i pokrycia ścienne:

Podłoga i pokrycie ścienne w łazience: Płytki z gresu porcelanowego imitujące kamień i cement z kolekcji Lims firmy Atlas Concorde, kolor Ivory, grubość 9mm, format 75x150
Dekoracyjna okładzina na ścianie natrysku: Mozaika Tumbled z gresu porcelanowego imitującego kamień i cement z kolekcji Lims firmy Atlas Concorde, kolor Ivory, grubość 9mm, format 30x30

Zapoznaj się z naszym katalogiem płytek gresowych online:
•    Atlas Lims 
•    Płytki łazienkowe z gresu porcelanowego 
•    Płytki z gresu porcelanowego imitujące kamień