0
OneTile Experience
0
background
Wpisz nazwę serii lub kod produktu

Twoje wyszukiwanie nie przyniosło żadnych rezultatów, skontaktuj się z nami w celu konsultacji

Skontaktuj się z nami
0

Trendy w płytkach podłogowych

Trendy w płytkach podłogowych
Głównym trendem w przypadku podłóg z gresu porcelanowego jest stosowanie dużych jednolitych formatów w całym domu, a ostatnio dotyczy to również łazienek.
Najmodniejsze kolory to odcienie neutralne, przy coraz większej popularności płytek podłogowych szarych, antracytowych, a nawet czarnych.

Ponowne odkrycie tego, co naturalne, doprowadziło do coraz częstszego stosowania gresu porcelanowego z efektem drewna we wszystkich odcieniach, nawet tych określanych jako skandynawskie, czyli charakteryzujących się prostotą, minimalizmem i funkcjonalnością.

Mówiąc o kolorach, oprócz szarości, antracytu i czerni, nowe trendy odkrywają na nowo kolory, które mogą być relaksujące – różne odcienie bieli, piaskowo-beżowe i kolory ziemi.

Innym nowoczesnym trendem we wzornictwie jest stosowanie motywów geometrycznych wykorzystujących antagonistyczną kolorystykę czerni i bieli oraz kombinacje w stylu retro z sześciokątami lub efektem 3D.

Z kolei w przypadku podłóg w łazienkach powraca się do stosowania małych formatów z efektem cegły lub z geometrycznym wzorem. Dla tych, którzy pragną wzornictwa „ekstremalnego”, kombinacje kolorów w łazience obejmują również efekty o dużej sile rażenia z motywami kwiatowymi i tropikalnymi w odcieniach błękitu i zieleni.