SZUKAJ

Naciśnij ENTER, aby wyszukać lub ESC, aby wyjść

Sicis

Najstarsze i najbardziej wyrafinowane techniki unikatowego jubilerstwa

Najstarsze i najbardziej wyrafinowane techniki unikatowego jubilerstwa
Sztuka mikro- i nano- mozaiki jest jedną z najstarszych i najbardziej skomplikowanych technik jubilerskich, a jej złożoność sprawia, że przez wiele stuleci nie można było jej odtworzyć. Firma Sicis przez lata badała starożytne klejnoty z mikromozaiką pochodzące z XVIII i XIX wieku, znalezione w Ermitażu w Petersburgu oraz w Muzeach Watykańskich. Projekt ten wymagał ponad 25 lat badań, innowacji i rozwoju materiałów, co doprowadziło do powstania laboratorium poświęconego specyficznym badaniom mikromozaiki.

Mistrzowie mozaiki z Sicis tworzą mikropłytki ze złota i emalii weneckiej, uzyskanej poprzez stopienie 9 kolorów macierzystych i proszku diamentowego w temperaturze 1200 stopni, tworząc nieskończone kombinacje kolorów i odcieni. Potrzeba wielu godzin do ukończenia klejnotu; mistrzowie rzemieślnicy łączą pojedynczo każdą mikropłytkę, wykonaną całkowicie ręcznie, śledząc oczami narysowany szkic i tworzą unikalne i niepowtarzalne arcydzieło.

Główne kolekcje Sicis

Sicis Home Collection 
Sicis ma przyjemność powitać Państwa w „domu”. Klasyczne inspiracje przeniesione do współczesności interpretują eklektyczny, elegancki i wyrafinowany styl. Wnętrza, które wyrażają osobowość. Ciągłe badania, dbałość o jakość, stosowanie wyselekcjonowanych materiałów, wykonanie przemyślane w każdym szczególe przez mistrzów rzemiosła, to podstawowe wartości produkcji marki, w całości Made in Italy. Przestrzeń nabiera charakteru, pozbawionego narzuconych z góry schematów. Ściany stają się integralną częścią atmosfery i elementem dekoracji, wyrazem zdobytego doświadczenia mozaikowego i powodem do eksperymentów, poprzez innowacyjne materiały pokryciowe, tkaniny czy marmur. Marka Sicis potrafi wyrazić styl, który przenika całe otoczenie, od mebli po oświetlenie, akcesoria i podłogi, w którym mozaika stanowi wspólny wątek i element wyróżniający.

Sicis Vetrite Collection Extra Lastre
Wynik intensywnych badań mających na celu realizację nowego wykorzystania luksusowych materiałów dekoracyjnych do pokrycia ścian, jest naturalną ewolucją marki SICIS, od płytek mozaikowych do dużej płyty. Bohaterem dużych płyt jest szkło, materiał nierozerwalnie związany z DNA firmy, którego identyfikatorem jest kompozytowa aplikacja tkanin i folii polimerowych. Format może osiągnąć 120x280 cm przy grubości od 6 mm do 12 mm, w przypadku szczególnych zastosowań. W fabryce i laboratorium SICIS technika i alchemia, zdolności manualne i sztuka są mądrze wymieszane i to właśnie w tym środowisku precyzyjna intuicja tworzy awangardowy produkt z innowacyjnego i estetycznego punktu widzenia, który pokonuje barierę wymiarów. Dla marki SICIS linia Vetrite reprezentuje zdolność myślenia o okładzinach bez jakichkolwiek ograniczeń, styl, sugestywną i cenną sztukę dekoracyjną, zdolną do dawania emocji, ujawniającą ekskluzywne tekstury, unikalne wzory, przekonujące kolory. Produkt, czysty i wytrzymały, jest szczególnie wszechstronny i eklektyczny, odpowiedni do typowych zastosowań przy pokrywaniu ścian wewnętrznych, jak i w sektorach takich jak aranżacja, pokrycia meblowe, wykończenia lub drzwi, oświetlenie, aż do designu. Jest lepszą i bardziej wyrafinowaną alternatywą dla płyt gresowych.
Marka SICIS z dumą prezentuje linię Vetrite, wyraz miłości i pasji do piękna i wysokiej jakości okładzin, charakterystyczny element, siła i charakter każdego pomieszczenia.